Futbol

Sneijder Gitmeli mi?

wesley sneijder

Bir Galatasaray taraftarı olarak son zamanlarda gündemi oldukça meşgul eden Wesley Sneijder Galatasaray’dan gidiyor mu kalıyor mu? Ya da gönderiyorlar mı? muhabbeti ile ilgili üç beş kelime bende yazmak istedim.

Biraz eskilere gideceğim, Galatasaray’ın mali krizde olduğu dönemler, futbolcular maaşlarını alamıyor. Tribünde biletler o dönem kale arkası 15 TL20 TL… Okul harçlıklarımı biriktirip rahatlıkla maçlara gidebiliyorum. Tribün profili de öyle sayılır, bir muhabbet ortamı var. Tribün güzel; besteler, ortam vesaire… O dönem bir Haldun Üstünel çıktı süpermen gibi ortaya; Harry Kewell, Milan Baros, Kader Keita ve süpriz isimler transfer ediliyordu. O güne kadar bu profilde transferlere hasret kalmış Galatasaray taraftarları için büyük gelişmelerdi ve taraftar sinerjiyi yakalamış tribüne akıyordu. Takım sportif başarı da yakaladı. Futbolcular ayrılsalar bile takımla bağları kopmadı.

Gelelim bugüne, gündem Sneijder’in Cimbom‘dan ayrılıp ayrılmayacağı ile inim inim inlerken, taraftarlar Galatasaray’da olmak istemeyen bir oyuncu için hava alanını doldurdu ve oyuncuyu karşıladı. Oyuncunun karşılanması problem değil ancak “Sneijder’i satanı bizde satarız” şeklinde atılan sloganlar ile Galatasaray taraftarı tarihte ilk kez kulübünü kepaze etmiştir. Zaten 3 senedir top oynamayan Selçuk İnan‘a tapınmalarından dolayı böyle bir olayın ortaya çıkacağı belli idi.

Türk Telekom Arena‘ya geçişten itibaren oluşan bir aslından uzaklaşma Galatasaray camiasında hakimdi. Sneijder kim oluyor ki Galatasaray isminin üstünde değerlendiriliyor. Ey Galatasaray taraftarı! Para ve bilet ile beslenen maddi taraftarların peşine mi takıldın? Bir Sneijder gider bin Sneijder gelir be! Ne günlere kaldık gerçekten çok acı. Bu kulüp rakipleri dünya yıldızlarını getirdiğinde alt yapısından Arda Turan‘lar Aydın Yılmaz‘lar çıkartabilmiş bir takımdır. Çok makul ücretler alan Saidou‘lar ile şampiyon olabilmiş bir takımdır. Yazık günah.

Bir Galatasaray taraftarı olarak temennim bir an önce Wesley Sneijder, Selçuk İnan, Yasin Öztekin ve türevi oyunculardan kurtulmamızdır. Ayrıca bu taraftar profili varken takım zaten başarılı olmasın…
Mentalite değişmeli… “Ey Sneijder! Sen kimsin ya

 

About the author

Mert Abakuş

İstanbul Aydın Üniversitesi - İşletme Yönetimi (MBA) - Football Manager Tutkunu - Wordpress Uzmanı

Yorum Ekle

Click here to post a comment