viagra

Kimseyi Dinlemeyin Sadece Düşünün

Uzun zamandır blog yazmayı boşlamıştım. Yoğun tasarım işleri, yüksek lisans tez hocası ve tez konusu seçimi derken blogu bir süre nadasa bırakmak zorunda kaldım. Ancak oldukça iddialı bu yazıyla bloglamaya tekrardan başlıyorum.

Bu yazımın iddialı olmasının asıl nedeni ise içten ve samimi bir yazı olacak olması. Çünkü uzun zamandır içimi dökmek istediğim konularla ilgili yazacağım. Burada paylaşmak iyi geliyor.

24 yaşımın dolmasına 1 aydan az bir süre kaldı. Pek çok insan bu yaştaki bir insan için genç, çocuk, toy yakıştırması yapacaktır. Aslında kısmen doğru. Ancak bazı konularda pek çok insandan çok tecrübe edindiğimi söylemezsem de kendime haksızlık etmiş olacağım. Çünkü bugüne kadar ikili ilişkiler, sosyal hayat, ekonomik durum gibi konularda oldukça pratik edindim. Bu nedenle bu yazım biraz nasihat içerecek.

Değerli kardeşlerim ve değerli büyüklerim; bu yazının özü şudur; “insanların söylediklerine kulak asmayın, düşünün taşının ve beyninizi kullanarak kendi yaşamınıza yön verin“.  Her insan kendi kaderini yaşar ve yönlendirir. Bu nedenle kendinize ait olan hayatınızı başkasının yönlendirmesine imkanlar doğrultusunda izin vermeyin. Hayatınızı kendi doğrularınız doğrultusunda yönetin ve yaşayın. Yazımın özü budur.

İşte bu konu, benimle ilgili Mert sinirli, öfke kontrolü sorunu var, ilişkileri yürümez, Mert bağırır, küfür eder gibi insanlara olumsuz telkinler paylaşan insanlar yüzünden yazılmıştır. Çünkü dost dediğin insanlar bunu ikili dialog sağladığınız insanlara değil de size iletmelidir. Arkadaşlık, dostluk bunu gerektirir. Dost acı söyler lafı bunu ifade etmektedir. Kurtlar Vadisinde Süleyman Çakır’ın bir sözü vardı; “bize söven bizdendir de bize sövdüren bizden değildir” diye. İşte bu söz tam olarak bu duruma atıf yapmaktadır.

Öncelikle şunu ifade etmek isterim, ben tüm bu yakıştırmaları reddederek ikili ilişkilerimi kendimi ortaya koyarak alt ettim. Başarılı oldum. İsterim ki benim dostlarım da kendi iradeleri ile bu tip kötülüklerin önüne geçsinler. Oldum olası en önemli amacım adıma layık birisi olmak oldu. Bu doğrultuda Mertçe yaşadım ve ömrümün sonuna dek böyle yaşayacağım. Sevdiklerim de benimle bu yüzden gurur duyuyorlar, var olsunlar. Bu hususta hissettiklerimi nacizane paylaşmak istedim.

Dostlarım, her zaman dik durun ki sevdiklerinizin başı da dik dursun.
Sevgilerimle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir