viagra

Hangi Konuda Blog Açmalıyım Sorusu

hangi konuda blog açmalıyım

Blog işini profesyonel olarak yapanların bile bazı dönemlerde sorduğu, ancak çaylak webmaster sorusu olan hangi konuda blog açmalıyım sorusu ile ilgili izlenebilecek birkaç stratejiden bahsedeceğim. Belki bu alanda girişim yapmak isteyen hemşehrilerim için zihinlerinde bazı şeyleri canlandıracak bir kaynak oluşturabiliriz.

Stratejinizi Belirleyin

Aslında bu stretejiler sadece blog açacaklar için değil herhangi bir web sitesi açacak kullanıcılar için de geçerli bilgilerdir. Bu nedenle ilk kez girişimcilik gerçekleştirecek kullanıcıların bu yazıyı dikkatle okumasını tavsiye ediyorum.

Bu doğrultuda ilk seçenek bilgi sahibi olduğunuz bir konuda blog açmanızdır. Bilgi sahibi olduğunuz bir konuda blog açarsanız içeriğe hakim olduğunuz için sitenizi daha iyi kategorize edecek ve içerik eklerken problem yaşamayacaksınız. Zira sırf işi iyi biliyorsunuz diye basite kaçmayın, içeriğinizin özgün olması blog işinde başarılı olmanın en önemli şartıdır.

İkinci seçenek pek bilgi sahibi olmadığınız, ilgi duyduğunuz, kendinizi geliştirmek istediğiniz ancak sadece yüzeysel bilgi sahibi olduğunuz bir konuda site açmaktır. Bu ilgi duyduğunuz konu hakkında araştırmalar yaparak içerik üretirken hem kendinizi geliştireceksiniz hem de blog siteniz dünyada hiç bir sitede olmayan özgün içeriklere sahip olacak. Yani bir taş ile iki kuş vurmuş olacaksınız.

Üçüncü seçenek piyango bir konu ile blog girşiminde bulunmaktır. Peki nedir bu piyango konu? Konu hakkında ne ilginiz ne de bilginiz bulunmamaktadır. Ancak konunun hinterlandı geniştir, getiri alanı ve getiri oranı yüksektir; dolayısıyla kazanç sağlamak için o alana yönelebilirsiniz. Bu seçeneğin en önemli ve en güncel örneği olarak; bugün bayanlara hitap eden blog sitelerinin pek çoğunun sahibi erkek girişimcilerdir.

Bu üç seçeneği iyi değerlendirmeniz gerekmektedir. Kendinizi en iyi tanıyan kişi sizsiniz. Neler yapabileceğinizi en iyi siz biliyorsunuz.

Strateji Belirlemekle Bitmedi

İşin düşünsel boyutu için strateji belirlemek en önemli aşama. Ancak iş sadece düşünsel boyutlarla bitmiyor. Bir webmaster için eğitim süreklidir, tıpkı wordpress güncellemeleri gibi webmaster beyni de sürekli güncellenmekte, günü yakalamalıdır. Zihninizi çok da bulandırmadan işin teknik boyutu ile araştırmalar yapmanız gerektiğini ifade edeyim. Arama Motoru, SEO, Sosyal Medya gibi işin tekniğini oluşturan konularda da bilgi edinmelisiniz. Sonraki yazılarımda bu hususlara da değineceğim.

Hangi konuda blog açmalıyım sorusuna yanıt bulmanız için paylaştığım stratejiler önemlidir. Unutulmaması gereken blog açmanın ve büyütmenin bebek büyütmek gibi zor ve meşakatli bir iş olduğudur. Yalnız blog işinde kararlı iseniz size vermek istediğim nacizane tavsiyeyi şu anahtar kelimeler ile ifade edebilirim; sabır, azim, irade ve istikrar.

Başarılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir