Hakkımda

Ben Mert Abakuş,

1992 İstanbul doğumlu bir Türk genciyim…

Düz lisenin eşit ağırlık bölümünden mezun oldum. Lisans eğitimimi Aksaray Üniversitesi Bankacılık ve Finans programında tamamladım. İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi (MBA) Yüksek Lisans eğitimime devam ediyorum.

Bugüne kadar internet üzerinde pek çok proje içerisinde yer aldım. 2007 yılından itibaren de kendi projelerimi oluşturdum. Bu projeler sayesinde CMS sistemleri olan SMF (Simple Machines Forum), vBulletin, WordPress gibi sistemlerle çalışma fırsatı buldum ve kendimi bu alanlarda geliştirdim. Özellikle halen kullanmış olduğum WordPress üzerindeki teori ve pratik bilgilerim ile SEO konusunda da ciddi bir birikime sahip oldum. Yine blog faaliyetlerime devam ettiğim süreçte ilk elektronik dergi diyebileceğimiz Kalemsiz Dergi‘yi kurdum. Web faaliyetlerime mevcut bir kaç blog sitesi yönetimi, makale hizmetleri ve freelancer webmaster hizmetleri ile devam ediyorum.

Tüm bunların haricinde 2013 yılında Denizbank A.Ş.‘ye ait şubede stajyer olarak görev aldım. 2014 yılında SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) İstanbul lokasyonunda staj eğitimi aldım. Bu süreçte freelancer işlerde ve çeşitli part-time işlerde görev aldım. 2015 yılında İstanbul’da bir döviz bürosu bünyesinde çalıştım. Mart 2016 – Haziran 2017 zaman diliminde Türkiye’nin önde gelen sağlık kuruluşlarından Memorial Sağlık Grubunda görev aldım.

Günlük yaşantımda kendime vakit ayırmayı severim. Tarih ile ilgili makaleler okumak ilgimi çeker. Zaman ayırabildiğim süreçlerde Football Manager isimli oyunu oynarım ve bunun bir tutku olduğunu düşünüyorum. 15-20 adet civarında atkı bulunan bir atkı koleksiyonum var. Tadını alabileceğim zaman dilimi oluşursa, arkadaş grubumla seyahat etmek büyük keyif aldığım bir organizasyondur. Gürültülü ortamlarda pek fazla bulunmamaya çalışırım, sessizliği severim.
 

Tweet Atmışsam

Twitter'da @mrtbks Takip Et.