viagra

Garanti Bankası Güvenlik Doğrulaması Sorunum

garanti bankası

Garanti Bankası Güvenlik Doğrulaması Sorunum

Üniversite öğrencisi olduğum yıllarda tanışmamıştım Garanti Bankası ile. Açıkçası iki adet farklı bankadan hesabım vardı (bir tanesi KYK hesabı) ve bana gayet yetiyordu.

Memorial Sağlık Grubunda işe başlamam ile birlikte maaş hesabım Garanti Bankası‘nda açıldı. Hesap formlarının hepsini özenle doldurmuştum. Bankadan da gayet memnun kaldım. Özellikle mobil uygulamasının çok fonksiyonel oluşu ve önemli durumları bildirim olarak paylaşması bugüne kadar kullandığım uygulamalar yanında kendini gösteriyordu. Ancak telefon şubede yaşadığım basit bir sıkıntının aşılamamasından dolayı gerçekten hayal kırıklığına uğradım. Telefonda güvenlik için sorulan anne kızlık soyadının ilk iki hanesini doğru söylememe rağmen yanlış diyordu ve çağrı merkezi yetkilisi 3 defa yanlış deneterek hesabımı bloke etti.

Bu durum üzerine twitter üzerinden bir twit attım ve kısa süre içerisinde hesabımı takibe aldılar. Twitter’dan mesaj beklerken telefonum çaldı ve sanırım şikayet ve destek birimi telefondaydı. Telefondaki hanımefendi şikayetimi dinledi ve personelden şikayetçi olup olmadığımı sordu. Bende personel ile bir problemim olmadığını ancak şubede bu kaydı sisteme geçiren arkadaştan şikayetçi olabileceğimi söyledim. Telefondaki personel ise bu değerlendirmeyi kayda alabilmem için güvenlik sorusu soracağım dedi ve anne kızlık soyadının birinci ve ikinci harfini sordu. Bunun üzerine bende sinirlendim. Dalga mı geçiliyor diye sorduğumda personel çok özür dilerim şubeye gitmeniz gerekiyor bu durumun düzelmesi için, size yardımcı olamayacağım dedi ve görüşmeyi bitirdik. Şubeye gidebilecek durumda olsam giderdim zaten. Ama güvenlik sisteminin tek soruya bağlı kalması çok saçma geldi bana… Bu durum bende memnuniyetsizlik yarattı. Garanti Bankasından satın alacağım ürünleri başka bankadan aldım. Bu olay bende olumsuz intiba bıraksa da yine de şikayetimle ilgilenilip hemen dönüş yapılması da bence gayet başarılı bir çaba.

Yaşadığım bu problem umarım bir daha başıma gelmez ya da başkalarının başına gelmez.
Belki dikkate alınır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir